«STOP булінг!»

завантаження (1)

зображення_viber_2024-05-24_09-37-09-382

,eksyu 4

 

19 січня 2019 року набув чинності Закон України від 18.12.2019 року № 2657-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)»Це дозволить на законодавчому рівні визначити явище булінгу, шляхи його протидії, а також встановити адміністративну відповідальність за цькування.

           Що таке булінг

Наказ Про запобігання булінгу в КЗ «ЗДО №59 ВМР»

Наказ про запобігання булінгу в КЗ «ЗДО №59 ВМР» (2024)

Положення про порядок розгляду випадків булінгу (цькування) в КЗ «ЗДО №59 ВМР»

План роботи з охорони дитинства в КЗ «ЗДО #59 ВМР» на 2024-2025 навчальний рік

Порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування) в закладі дошкільної освіти та відповідальність осіб, причетних до булінгу (цькування)

Навчально-методичний посібник «Запобігання та протидія проявам насильства: діяльність закладів освіти»

Каталог матеріалів від «Спільнотеки» та Юнісеф

Консультація для батьків «Що таке «булінг» та як з ним боротися»

Подолання насильства щодо дитини. Координація дій.

Порядок-реагування-на-доведені-випадки-булінгу-_цькування_-в-закладі-дошкільної-освіти-та-відповідал

8cb3dd352f59effece5e66a127a99581

     Чи замислювалися ви, де беруть витоки комплекс жертви або потреба агресії стосовно інших. Мало хто з батьків знає про булінг чи стикається з цим явищем в дитячому садку. Чому і як дитина дошкільного віку стає жертвою булінгу? 

ЯКІ Є ВИДИ БУЛІНГУ В ЗДО?

     Булінг (від англ.to bull— переслідувати) — свідома агресивна поведінка однієї  людини (дорослого чи дитини) або групи дітей стосовно іншої. 

     Булінг може проявлятися як тиск психологічний і фізичний.

     Часто діти застосовують і фізичний, і психологічний тиск на жертву. Наприклад, образи, приниження, ігнорування, непоступливість, погрози, побиття під час ігор.

ХТО ПРОВОКУЄ?

     Булінг серед дітей старшого дошкільного віку можуть спровокувати дорослі. Діти старшого дошкільного віку одразу сприймають ставлення авторитетних дорослих до інших і беруть це ставлення за зразок. Вони починають цькувати дитину чи дітей, якщо:

1) педагог або помічник вихователя:

– зневажливо ставиться до дитини, яка часто плаче або невпевнена в собі;

– глузує із зовнішнього вигляду дитини;

– образливо висловлюється про дитину чи її батьків;

2) батьки або члени сім’ї: 

– б’ють та ображають дитину, принижують дитину у присутності інших дітей;

– ставляться до своєї дитини як до неповноцінної особистості, жаліють (неповна родина, дитина хвора або має відхилення в розвитку).

Усі діти потребують підтримки дорослих — батьків, вихователів, практичного психолога та соціального педагога. Саме вони мають допомогти дітям налагодити партнерські взаємини з однолітками у групі.

ШЛЯХИ ПОДОЛАННЯ БУЛІНГУ:

     Для малюків дитячий садок стає майже другою домівкою, де вони з цікавістю проводять час. Ви можете допомогти вашому малюку опанувати та практикувати навички, які допоможуть потоваришувати, знаходити спільну мову з однолітками й уникати або запобігати ситуаціям з проявам агресії як з боку агресора, так і жертви. Ось кілька порад для вас.

  • Навчіть відчувати контроль.  Навчіть дитину певної лексики, необхідної для вираження почуттів, і запропонуйте їй методи релаксації, наприклад, зробити глибокий вдих або порахувати до десяти. 
  • Сприяйте вмінню вирішувати проблеми. Кинути іграшку або вдарити по столу своїми дитячими рученятами – це не вирішення проблеми! Замість цього заохочуйте дітей співпрацювати при розбіжностях шляхом визначення почуттів кожного з них, питаючи один в одного про можливе рішення. 
  • Додайте позитиву. Організуйте ігрову зустріч, потім дайте дітям шанс попрактикуватись у тому, як слухати, ділитися чимось, співпрацювати й робити щось по черзі. 
  • Радійте різноманітності. Взаємодія з однолітками якісно покращується, коли діти розуміють, цінують і поважають один одного, а отже, вам необхідно порозмовляти з дитиною про те, що всі люди різні, і що це чудово, оскільки наші відмінності роблять нас особливими.
  • Допоможіть побудувати дружні стосунки. Запрошуйте додому приятелів вашої дитини, заведіть у парку розмову з мамами малюків того ж віку, що й ваш. Друзі потім можуть захищати один одного від насильства.
  • Розмовляйте. Навчайте дітей робити певні кроки, якщо на їхніх очах розгортаються сцени насильства, це може допомогти зупинити знущання у групі. Порадьте, щоб ваша дитина сказала: «Зупинись! Ти вчинив погано!».   

     Маленькі діти вже досить дорослі, щоб відчути, що таке агресія, але вони також і досить дорослі, щоб дізнатися про те, як запобігти її проявам. Навчаючи свого крихітного малюка цих ефективних технік, ви допоможете йому розвинути адекватну самооцінку, набути ефективних навичок вирішення проблем, необхідних для врегулювання суперечок без будь-якого насильства або істерик.

2019-06-21-11.32.38-728x1024-1

 

булінг2

Скажи булінгу «Ні!»: 5 мультфільмів, які навчають цінувати кожного

1.«Жив собі чорний кіт» https://youtu.be/hV2T9tm8mIU

Мультфільм про те, як живеться чорному коту. Через людські забобони з ним ніхто не спілкується, тому він опинився у повній ізоляції. Всьому причина – чорний колір його шерсті. Що відчуває кошеня, наскільки йому сумно і самотньо? Про це ніхто навіть не замислюється. Щоб не мати клопіт, усі його намагаються обійти десятою дорогою. Однак варто котові забруднитися у білу фарбу – ставлення до нього вмить змінюється.

2.Мультфільм «Про пташок»  https://youtu.be/b79KG7Uynys

Історія про зграю горобчиків, які спілкуються між собою, сидячи на дротах. До них прилетіла доброзичлива чуднувата пташка, зовсім не схожа на них, тому горобці не прийняли її до гурту, хоча вона цього хотіла. Щоб позбутися настирної гості, спільнота горобців спочатку її ігнорує. Потім закльовує, намагаючися зігнати зі спільного дроту, не розуміючи, які саме наслідки це може мати для них самих.

3.«Вірте у любов, вірте у Різдво» https://youtu.be/g_bxAuB2d5Y  

Це історія про їжачка на ім’я Генріх, який уперше прийшов до нового класу. Він би з радістю подружився з однолітками, однак спілкуватися і гратися йому заважають колючки, через які він і сам страждає. Минає час, і напередодні Різдва Генріх помічає, що однолітки шепочуться і сміються за його спиною. Коли засмучений їжачок виходить на шкільне подвір’я, його чекає несподіванка – подарунок від однокласників, завдяки якому вони зможуть дружити і гратися!

4.«Курка, яка несла всяку всячину» https://youtu.be/8-kWT-rNoEE

 Це історія про курку, яка мріяла про діточок, і одного разу вона знесла 7 яєць, з яких вилупилося 6 курчаток і один… маленький екскаваторчик. На відміну від чорного кота, не зважаючи на те, що екскаваторчик був не такий, як курчата, батьки його любили і ставились так само, як і до інших.

5.«Гидке каченя» https://youtu.be/tS9yoJop3h8

Всесвітньо відома казка данського письменника Ганса Крістіана Андерсена. Вперше вона була опублікована у 1843 році. Це історія про маленьке лебеденя, яке з незрозумілих причин потрапило до родини качок. Тільки-но вилупившись із яйця, воно отримало прізвисько Гидке каченя за свою непоказну зовнішність, відмінну від «родичів».

a2-02-724x1024-1